SERVET USL > Elastomeric (EN1337-3)
Elastomerik Mesnetler (EN1337-3) EKE

SERVET USL lamine elastomerik mesnetler Eurocode EN1337-3: 2005’e göre üretilmektedir. Tüm mesnetler, çelik plakaları ve kauçuk katmanları içinde barındıran 60IRHD doğal kauçuktan üretilir. Literatürde standart ölçüler gösterilmekle birlikte, talep üzerine özel ölçülerde mesnetler üretilebilir. Lamine elastomerik mesnetler, nispeten düşük yüklere veya hareket gereksinimlerine sahip yapılarda kullanım için mükemmeldir. Doğru bir şekilde monte edildikten sonra bu mesnetler çok az bakım gerektirir.

Lamine elastomerik mesnetler, çelik plakalarla ayrılmış doğal kauçuk katmanlardan oluşur. Bu yapının etrafını kauçuk bir katman çevreler (Şekil 1). Daha sonra bu parçalar, bakım gerektirmeyen kompakt bir yapı oluşturmak için vulkanize edilir. Elastomerik mesnetler, elastik tabakaların deformasyonu sayesinde her yöndeki yatay hareketleri ve her eksen etrafındaki dönme hareketlerini absorbe edebilir. Kısa ve orta açıklıklı yapılar için kullanılırlar.

Doğal kauçuk, sıcaklıktaki değişikliklere çok duyarlı değildir ve sabit bir yükte (düşük sünme) deformasyon süresi boyunca sadece küçük bir deformasyon gösterir. Doğal kauçuk, ozon, yaşlanma, UV ve kimyasal etkilere karşı oldukça dirençlidir. Vulkanize çelik takviye plakaları, BS1449 gerekliliklerini karşılar.

 

Avantajlar:

  • Kurulumu kolay
  • Bakım gerektirmeyen
  • Uzun hizmet ömrü sağlamak için sürekli işlevsellik
  • Çok yüksek veya çok düşük sıcaklıklarda çalışabilme
Bizimle Bağlanın
tr_TRTurkish