SERVET USL > Karbon Elyaf Uygulamaları

SERVET USL Hizmetleri

Karbon Elyaf Uygulamaları
Karbon Elyaf Uygulamaları

SERVET USL olarak uzman kadromuzla, ülkemizdeki riskli yapıların güçlendirilmesini; en doğru ve yenilikçi yöntemler ile kaliteden ödün vermeden yapıyoruz.

Stratejik öneme sahip bir ürün olarak kabul edilen karbon elyaf pek çok alanda olduğu gibi yapı güçlenlendirme işlerinde de yaygınca tercih edilmektedir. Köprü, viyadük ve bina güçlendirilmelerinde etkili olarak kullanılan karbon elyaf; çelikle aynı elastikliğe sahip olmasının ötesinde çelikten yaklaşık 10 kat daha dayanıklıdır.

Uygulaması konvansiyonel güçlendirme yöntemlerinden çok daha hızlıdır, kolaydır ve yapıya ilave bir ağırlık getirmemektedir. Yapılan laboratuvar deney sonuçları incelendiğinde enine ve boyuna deformasyonlara ciddi ölçüde azalttığı bununda tasarımcılar tarafından çok önemli olan yapı sünekliğine ciddi katkı sağladığı görülmüştür. Ayrıca taşıma kapasitelerinde % 30‘a varan artış sağlamaktadır.

SERVET USL’in Çalışma Alanları;

  • Köprülerin, Viyadüklerin ve Tünellerin Güçlendirilmesinde
  • Betonarme Binaların Güçlendirilmesinde
  • Kiriş Kolon Düğüm Noktalarının Güçlendirilmesinde
  • Perde Güçlendirilmesinde
  • Tarihi Yapıların Onarımında

 

Daha fazla bilgi için +90 (216) 804 7722 ile iletişime geçebilir veya info@servetusl.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Bizimle Bağlanın
tr_TRTurkish